II. kapitola

17. července 2009 v 16:29 | wisty |  S láskou se nežertuje
moji drazí, NEvěrní čtenáři
tak, po víc než týdnu je tady další kapča... možná by přibyla i dřív, ale celej tento a možná i příští tejden sem byla na brigádě, takže prostě nebyl čas....
chtěla bych ji věnovat kikush, Peti, Jasmíně, Lucy, Gabrielle, Aňulce, stroopy, CajushHP, angel, Markétce a tonks však vy víte za co :)
příjemný čtení,
vaše těžce pracující wisty :D

II. kapča
"Aquamenti!"
"Ne, já to nebyl, přísahám!"
"Vstávat, za půl hodiny začíná vyučování a vy se ještě válíte v posteli, no styďte se!" Sírius měl dneska obzvlášť dobrou náladu. "Počkám na vás ve spolčence, jo?" a vytančil z pokoje. James s Remem se na sebe jenom překvapeně podívali, svorně zavrtěli hlavou a znovu se propadli do říše snů.

***

"Ehm… Siriusi? Ahoj," pozdravila Siria jedna dobře vyvinutá páťačka a posadila se vedle Siria na křeslo.
"No, nazdar. Tak co potřebuješ?" Byla to jedna z těch vypatlaných bárbín, takže Tichošlápkovi bylo jasné, že s ním chce na rande. A taky že jo.
"Tebe, Siriusku, tebe. Nechtěl bys jít se mnou na rande?" šišlala vypatlaně, až se Siriovi zvedal žaludek.
"No tak fajn. Dneska v pět tady. Pak někam půjdem," rozhodl Sirius a ona vyvinutá slečna se vydala na dietní snídani.
'Pane bože, doufám, že nebude moc mluvit, jinak mě z ní asi je*ne. Však já ji umlčím' pomyslel si a začal rozebírat různé teorie, co by s Karen, tak se jmenovala, mohl večer dělat.
Ale co, nakonec to skončí vždycky stejně. Vyspí se s ní a odkopne. 'Hm, a pak bych mohl začít přemýšlet, co udělat s tím Dvanácterákovým plánem… Jo, je to jasný. Máme s Claire společný hodiny Jasnovidectví, takže tam ju sbalím, přesvědčím, aby přesvědčila Lily o Dvanácterákově úžasnosti, oni se daj dohromady, já se s ní vyspím, rozejdu a všechno zase bude normální. Pane bože, kde zas ti kluci sou? Asi zase usnuli. Du pro ně.'
"Sakra, vstávejte, za 5 minut začíná vyučování a ani jeden z nás neví, co máme jako první hodinu!!!" ječel Sírius na vyjevené přátele. Ti se vyhrabali z postele a za 2 minuty už kosmickou rychlostí mířili do Velké síně pro rozvrhy.

"Zase lektvary, se z toho asi zblázním!!!" skučel Jimmy při sprintu do sklepení.
Jo, hádáte správně. Jako první měli totiž lektvary(jak jinak, že?) a samozřejmě se Zmijozelem (překvapivě *protáčí oči*). Naštěstí vběhli do učebny těsně před Křiklanem, takže se pro dnešek obešli bez trestu. Nebo ne?
"Se zbláznil, ne? Jak to mám, do háje, stihnout? V učebnici je napsaný, že se to dělá 4-5 hodin a my tady na to máme debilní dvouhodinovku. Jemu už fakt hráblo!!" stěžoval si Sírius, který se ani nesnažil ztlumit hlas a přitom se snažil dělat všechno přesně tak, jak to dělal Remus.
"Jo, kompletně mu přeskočilo. Měli bysme ho poslat k Mungovi!" odpověděl naštvaně James, který pro změnu dělal to, co Sírius.
Křiklan jim totiž zadal nechutně těžkej lektvar, kterej měli zvládnout během dnešní dvouhodinovky.
"Pánové!!!" ozval se jim za zády protivný hlas učitele lektvarů. "Pochybujete o mém duševním zdraví?! Ujišťuji vás, že jsem naprosto v pořádku!!! Ale vy," ukázal na Tichošlápka s Dvanácterákem tlustým prstem, "máte školní trest za… za nadměrnou starost o zdraví vašeho učitele! Stavte se u mě dnes v 8 hodin."

"Se na to už fakt můžu vys*at!! Sem měl mít rande a místo toho budu běhat někde po lese a sbírat nějaký přiblblý kytky!" vztekal se Sírius.
"Jo, to je fakt, brácho, beztak nás zas pošle do lesa, jako obvykle. Taky mě to štve, sem chtěl na dnešek svolat trénink. I když… napřed budu muset udělat konkurz." doplňoval Siria Jimmy. "No nic, uži si Jasnovidectví, padám za mou láskou na Věštění z čísel. Se pak potkáme na obídku. Tak zatím," rozloučil se James, zvesela Siriovi zamával a vydal se na hodinu.

Sírius se pomalu vlekl do učebny jasnovidectví, když v tom do něj někdo vrazil.
"Jejda, pro.. Blacku? Tak tobě se teda vážně omlouvat nebudu!" ta osoba, která do Siria narazila byla Claire.
"Co? Jak si to představuješ, Waltersová? To ty si vpálila do mě, ne já do tebe!" vztekal se Sírius. "Hned se mi omluv!"
"Tobě? No to ani náhodou! To je tvůj problém, že se nedíváš, kam lezeš!"
Jejich hádka by asi pokračovala ještě dlouho, kdyby se nedostali až do učebny, kde se čekalo pouze na ně.
"No tak, co to má znamenat? Slečno Waltersová, pane Blacku, posaďte se a nerušte!" oba se vydali ke svým obvyklým místům, ale ta už byla obsazená. Zbýval poslední volný stoleček.
"Já s ním sedět nebudu!"
"Já s ní sedět nebudu!" ozvalo se najednou.
"Ticho, sednou!"Profesorce už docházely nervy. "No, honem! Nebo vám oběma dám školní trest!" oba si neochotně sedli vedle sebe, ale zároveň se snažili být co nejdál od toho druhého.

Claire za chvilku začaly uspávat výpary, které se šířily po celé místnosti a tím pádem bylo v učebně nesnesitelné vedro a dusno. Položila si hlavu na stolek, její hnědé sestříhané vlasy jí spadly do obličeje a do minuty usnula. Claire byla vysoká hnědovláska, s hnědýma očima, které měly tvar kočičích očí, měla milý úsměv a štíhlou postavu. Nebyla nijak výjimečná, jediné, co jí opravdu šlo byl famfrpál, ale o tom nikdo, kromě její kamarádky Lily, nevěděl.

To Sirius takové štěstí neměl. Ať se snažil jak chtěl, stejně se mu usnout nedařilo, proto zaměřil svou pozornost na spící sousedku. 'Hm… je docela hezká, proč sem si jí nikdy pořádně nevšiml? Má nádherný vlasy a co bych dal za to, aby mi věnovala aspoň jeden jediný úsměv' rozplýval se Sirius, který už dobrou hodinu nevnímal okolí. 'Siriusi Blacku, na co to myslíš? Vzpamatuj se! Walterosvá nemá nádherný vlasy a její úsměv snad ani není úsměv, je to škleb!' snažil sám sebe přesvědčit Sirius. Na další uvažování mu už nezbyl čas, protože zazvonilo. Posbíral si věci a vydal se na oběd do Velké síně.

***

Sirius se, ještě před začátkem trestu, vydal na domluvené rande s Karen. Ne, že by se mu tam chtělo. Už teď ho začínala bolet hlava při pomyšlení na Karenin upištěný hlásek.
Sirius a Karen na sebe byli nalepení v jedné zapadlé chodbičce, že sotva bylo poznat, čí je která ruka a čí která noha.
"Siriusku? Víš, co mě napadlo? Nechtěl bys někdy zajít k madam Pacinkové?" plazila se po něm Karen. "Určitě by se ti tam líbio, když bys tam byl se mnou."
Kavárna madam Pacinkové byl ten nejrůžovější dům v Prasinkách, který kdy Sirius viděl. Nejčastěji se v něm scházely zamilované páry a vyznávaly si lásku. Sirius s Jamesem sem jednou ze zvědavosti vlezli, ale když uviděli červená poletující srdíčka a všechno kolem růžové, rychle odtam vypadli, protože se jim z té vysoké koncentrace růžové zvedal žaludek.
"No ty si se snad zbláznila, ne?" vykulil Sirius na Karen oči. Vybavila se mu totiž jeho jediná vzpomínka na tuto otřesnou kavárnu. "Chceš, aby mi bylo zase týden špatně? Díky, nechci. A rozcházím se s tebou. Je konec, tak zdar!" Siria už tato vypatlaná slečna začala opravdu nudit.
"Ale Siriusku.." v očích se jí zaleskly slzy. "To.. to nejde, my sme si sou-"
"Tys mi nerozuměla? Prostě je mezi náma konec, jasný?" odsekl Tichošlápek a vydal se na trest. Po cestě se potkal s Dvanácterákem, který měl nějak dobrou náladu.
"Co se stalo, brácho?"
"To… to bys normálně nevěřil! Sem pozdravil Evansovou a ona na mě nezačala ječet," rozplýval se James a až ke Křiklanově kabinetu pěl na Lily Evansovou ódy.
Křiklan pro ně měl připravený seznam rostlin, který jim předal a vyhnal je do lesa.
"Ty vole, Tichošlápku, vždyť to je stejnej plevel jako sme hledali loni, pamatuješ?" radoval se James, že nebudou muset moc dlouho hledat.
"Jo, to je fakt, Dvanácteráku. Aspoň to nemusíme pracně hledat."
Vydali se do hloubi tmavého lesa, každý zabraný do svých myšlenek. Občas se jeden z nich sklonil pro nějakou bylinu, ale dál pokračovali mlčky. Ticho narušovaly jen jejich kroky a zvířata, která žila v té nejtemnější části lesa a právě se chystala k lovu.
"Ty, Tichošlápku," přerušil ticho James, "jak seš na tom s Claire?"
"No, to bude těžkej oříšek, brácho. Dneska sem se s ní srazil na chodbě a pohádali sme se a pak sme spolu museli sedět na jasnovidectví. A představ si, já se tam nudím a ona si klidně usne. No není drzá?" rozčiloval se Sirius a James se snažil skrýt smích. Claire trochu znal, párkrát si spolu povídali o famfrpálu a věděl, že tahle holka si pevně stojí za svým názorem a neuhne, ani kdyby ji mučili. Ale o tom, jak skvělá ve famfrpálu je, neměl ani ponětí a přitom by někoho, jako byla ona, v družstvu nutně potřeboval. V duchu proto popřál Siriovi hodně štěstí a sám sobě poručil, že musí co nejdřív udělat konkurz.
"Hm… co sem si všiml, tak se nebojí říct svůj názor a pevně si za ním stojí. Ale já ti věřím, brácho, to zvládneš."
Claire Walterosvou a vůbec celý Jamesův plán probrali ještě jednou. Ani se nenadáli a už měli posbírané všechny kytky a mohli se vydat zpět do hradu.

***

"Cože? Vedle koho, že si seděla?" nevěřila Lily svým uším.
"Vždyť ti to říkám, vedle Blacka. A nekřič tak, prosim tě."
"A jak ste si pokecali?" nezapomněla si rýpnout, když ležela vedle Claire v posteli, aby je neslyšely jejich spolubydlící a zároveň velké fanynky a předsedkyně fanklubu Siria Blacka.
"Náhodou, nebudeš tomu věřit, ale já sem usnula."
"Cože?" snažila se Lily nevybuchnout smíchy. "Ty.. ty si vážně neuvěřitelná, usnout vedle největšího lamače dívčích srdcí v Bradavicích. To se vážně může povést akorát tobě.."
Ještě chvíli probíraly Siria Blacka a Jamese Pottera, ale nakonec Lily usnula.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Aňulka Aňulka | Web | 17. července 2009 v 18:02 | Reagovat

Dokonalost sama o sobě.Ten děj je tak úžasný až to není možné!!!Zase se ti to povedlo...no a ta Karen:Tebe Siriusku, tebe.Z toho jsem vážně nemohla, málem jsem tu myš rozdrtila:-D

2 tonks tonks | Web | 17. července 2009 v 19:20 | Reagovat

:D ach Claire je bohovská :D zaspať vedľa siriusa - veď čo už, keď je taký nudný... :D
dobrá kapitola, som zvedavá na pokračovanie

3 kikush kikush | Web | 17. července 2009 v 19:28 | Reagovat

super heh  :-D som zvedava co sa z toho zase vyvinie a tiez ta Karen heh sme si sudeni neznasam take naivne a blbe baby  :-P

4 Peťa Peťa | Web | 17. července 2009 v 20:02 | Reagovat

Heh no tak toto bola vydarená kapitola fakt  :-D heheh

5 Jasmína Jasmína | E-mail | 18. července 2009 v 15:18 | Reagovat

moc pěkné  :-)  :-)

6 CajushHP.. CajushHP.. | Web | 18. července 2009 v 17:04 | Reagovat

Lilly usnula a Claire myslela na Siria,ze??heheh.Notoje koza,ze zaspala,som si myslela,ze sa budu soSiriusom rozpravat.:D
A inaak,jak doseba narazili hehe a estesi vedla seba aj sadnut museli..muehehehe:D No som zvedawa co dalej a skoda ze Siriusa a Jamesa nieco v lese nenapadlo

7 Mary - Alice Mary - Alice | Web | 19. července 2009 v 12:23 | Reagovat

Supr povídka, doufám že brzo napíšeš pokráčko!!!  :-)  ;-)  :-D

8 MarkétKa MarkétKa | 20. července 2009 v 17:21 | Reagovat

:D Chacha, jen ať si na něj došlápne...Sukničkář jeden!

9 Lucy-y Lucy-y | E-mail | Web | 20. července 2009 v 22:41 | Reagovat

super  :-D jsem zvědavá,jak to bude dál  :-)

10 DaNuLe DaNuLe | 21. července 2009 v 8:39 | Reagovat

LOL už se těším na pokráčko!!! Sem zvědavá jak se Sirius bude snažit a jestli ho Claire zase setře tak rychle piš piš piš nebo tě sní myš!!!  :-D  ;-)  :-)  :-D

11 Illandris Illandris | Web | 21. července 2009 v 19:26 | Reagovat

Moc pěkná kapitolka. Nejvíc se mi líbilo, jak Sirius s Jamesem pomlouvali Křiklana a on je slyšel :-D Tohle se mi stává docela často :-)

12 Jaune Jaune | Web | 26. července 2009 v 14:06 | Reagovat

pěkný, těším se na pokráčko ;-)

13 Karol Karol | Web | 2. ledna 2010 v 13:08 | Reagovat

bezva:D.. vtipná kapitola.. jdu dál

14 Lily Lily | Web | 13. března 2010 v 20:15 | Reagovat

krása nebo mam napsat k.r.á.s.a
co myslíte, co vypadá líp? :-D  :-D

15 miselka miselka | Web | 29. srpna 2010 v 12:36 | Reagovat

super kapitola idem dalej :-)

16 katarína katarína | 10. ledna 2011 v 19:07 | Reagovat

aj ty máš pekný blog....bola som už na viacerých a o každom na ktorý práve natrafím si myslím že je najzaujímavejší:)...no čo už každý je proste originálny:D.....inak super kapitola idem ďalej.. :-D  :-!  [:tired:]  [:tired:]

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama