III. kapitola

27. července 2009 v 10:23 | wisty |  S láskou se nežertuje
Tak, sem tady se třetí kapitolou. A protože mě s komentářema dost štvete, tak zase po dlouhé době dávám limit. Minimálně 20 KOMENTÁŘŮ, jinak si o další kapitole (která už je mimochodem napsaná) můžete nechat jenom zdát. 20 komentářů není moc a je mě jasný, že na to, kolik vás sem chodí, jde napsat i 30 komentářů za den....
wisty
P.S. kapitolu věnuju Aňulce, tonks, kikush, Peti, Jasmíně, CajushHP, Mary-Alici, Markétce, Lucy-y, DaNuLi, Illandris a Jaune za komentáře a zárověň se jím tímto omlouvám za limit..


Claire ale spát nemohla, ani nevěděla proč. Opatrně vylezla z postele, aby Lily nevzbudila a
vydala se do společenské místnosti, kterou ozařoval pouze oheň z dohořívajícího krbu a usadila se do křesla. Zavřela oči a přemýšlela.
Najednou na sobě ucítila něčí pohled a rychle otevřela oči. Kdo to jenom může být? Vždyť když sem přišla, nikdo tady nebyl. Ze stínu se vynořila vysoká postava, ve které Claire po chvilce poznala Siria Blacka.
"Co tady děláš?"vyštěkla na něho, až nadskočil.
"Na to samý bych se mohl zeptat i já tebe, nemyslíš?" zamračil se.
"Ale já se ptala první. Ale když tě to tak zajímá, tak sem nemohla usnout," odsekla.
"Jo, tak to já taky ne."
"Překvapivě…"
"Hele, Waltersová…ehm… Claire, já se nechci hádat, sem se vlastně chtěl omluvit…" soukal ze sebe rozpačitě.
"Omluvit? Ty? Nechtěj, abych se rozesmála!"
"Jo, já! A prosím, nepřerušuj mě, už tak je to pro mě dost těžký…"
"Chápu, Blackové přece ve slovníku slovo jako omluva nemaj, že?" ušklíbla se.
"No, tak nějak…"zašklebil se na ni. "Tak tedy, Claire Walterosvá, přijmi moji omluvu za to, že sem do tebe dneska vrazil…"
"No dobře, Blacku, omluva se přijímá."
"Siriusi.."
"Cože?"
"Že sem Sirius."
"Já vím, jak se jmenuješ, nemusíš mi to říkat.."
"Ale když ty mi pořád říkáš příjmením…" zakňučel Sirius.
"Fajn, Siriusi, ale já sem Claire, jo?"
"Tak mě těší, Claire," natáhl k ní Sirius ruku. "Přátelé?" zeptal se.
"Dobře, přátelé." Stiskla mu ruku. "Ale teď už dobrou, Siriusi."
"Hej, počkej! Na tykání se dává pusa, to nevíš?" zastavil ji.
"No, možná někdy jindy, sem ospalá" snažila se vykroutit z jeho sevření, ale nedařilo se jí to. "A pusť mě!"
"No ták, stačí, když mi dáš pusu a můžeš jít spinkat, kamarádko," naléhal Sirius. Caire si povzdechla, stoupla si na špičky a dala mu malinkou pusu na nos. Potom se mu vytrhla a vydala se k dívčím ložnicím.
"No tohle… takhle mě odbýt…"slyšela, jak si Sirius stěžuje a sama pro sebe se usmála.

***

"Ahoj, kamarádko!" pozdravil ji hlasitě Sirius, když i s Lily přišla na snídani. Všichni se na něho otočili a tvářili se, jako by se přeslechli. Sirius Black přece s holkama NE-KA-MA-RÁ-DÍ!
"Ahoj," pozdravila ho mile a posadila se vedle něho.
"Ty… ty se kamarádíš s Blackem? Odkdy?" zajímalo Lily, která si sedla s Claire k Pobertům velmi nerada.
"No, totiž asi tak od půlnoci. Nemohla sem usnout a tak sem šla do společensky, kde sme se potkali, on se mi omluvil za to, jak sme se srazili na tý chodbě a zeptal se, jestli bysme nemohli byt kamarádi."

"Jo, na sobotu je opravdu naplánovenej famfrpálovej konkurz," přikyvoval Jimmy asi desátýmu člověku, kterej se ho byl zeptat. Už toho měl vážně dost, vždyť to na nástěnku napsal dost jasně.
"Cože? Famfrpálový konkurz?" divila se Lily.
"Jo, chybí nám jeden střelec a oba odrážeči. Nechtěla bys to zkusit, Evansová?" mrkl na ni James.
"No tak to ani náhodou, Pottere! Já na koště nevlezu, ani kdybys mi za to zaplatil! Ale vím o někom, kdo by se ti hodil.."
"Kdo? Kdo to je? No tak, Evansová, netrap mě a řekni mi to," žadonil James.
"A co bych z toho jako měla?"
"No…" James se tvářil, že přemýšlí ale v očích mu jiskřilo "jedno úžasné rande se mnou, Evansová! A teď mi řekni, kdo by se mi do týmu hodil?"
"Myslím, že tvoji nabídku budu muset odmítnout," zamračila se Lily. "Ale tady Claire by ti mohla pomoct. Lítá fakt úžasně."
"Lilyan Evansová, ty zrádkyně!" rozkřikla se Claire, která se až doteď krmila snídaní a skoro neposlouchala, o čem se ti dva baví. "Slíbila si mi, slíbila, že to nikdy, opakuju NIKDY, nikomu neřekneš!"
"Ale já…"začala se bránit Lily, kterou neomaleně přerušil James.
"Fakt? Ty fakt umíš hrát famfrpál? Musíš na ten konkurz dojít, rozumíš Claire, potřebuju tam někoho, kdo to fakt umí. Většinou tam příjdou totiž i ti, co se na chudáku koštěti sotva udrží…" stěžoval si James. "Claire, prosím, prosím, udělám cokoliv, hlavně na ten konkurz přijdi!" James byl štěstím bez sebe. Že by se konečně objevil někdo, koho by nemusel nic učit? Kdo by všechno zvládl? To byla ta nejlepší zpráva, kterou se dnes mohl Potter dozvědět.
"No tak.. tak dobře," souhlasila nakonec Claire, když viděla Dvanácterákův natěšenej a prosebnej pohled. "Příjdu. A ten tvůj slib že uděláš cokoliv… to si vyberu později," mrkla na něho.


***

Byla sobota, půl třetí odpoledne a James Potter si to se svými kamarády a zbytkem týmu vykračoval na famfrpálové hřiště. Když uviděl tu hromadu lidí, co na konkurz přišla, nevěřil svým očím. Že by byl o místo v družstvu takový zájem?
Ale jak si za chvíli všiml, nebyli tu jenom lidi z Nebelvíru, jak očekával. Hemžilo se to tady i řadou Mrzimorských a Havraspárských uchazečů. James se jenom chytil za hlavu. Jak může někdo přijít na konkurz cizí koleje?
"Takže," začal. "Nejdřív bych poprosil všechny, kteří tady nemají co dělat, tím myslím, že sou z jiné koleje, aby okamžitě odešli. To znamená, že tady zůstane pouze Nebelvír, jasný?" asi polovina lidí se s brbláním přesunula pryč.
Když se všichni zase uklidnili, pokračoval Dvanácterák dál. "Teď se mi rozdělte do dvou skupin. Napravo ti, co se chtějí ucházet o místo odrážečů a nalevo ti, co chtějí zkusit štěstí a stát se střelcem," přikazoval James a neustále se rozhlížel kolem, jestli se někde neobjeví Claire. Od rána ji totiž neviděl.
"A slečny," poprosil holky, co stály kousek od něho a Siria a pitomě se chichotaly."Prosím, odkliďte se někam, kde nebudete zavazet. Tady se neprovozuje žádné setkání Siriova fanklubu, ale famfrpálový konkurz," snažil se je James taktně odklidit a přitom sledoval, jak se uchazeči hemží sem tam a přebíhají z jedné skupiny do druhé.

"Ne, Lily, já tam nepůjdu, vždyť se úplně ztrapním," skučela Claire a křečovitě se držela své postele.
"Omyl, kamarádko, ty teď vstaneš, vemeš to svý koště a půjdeš tam všem ukázat, jak se hraje famfrpál, je ti to jasný? A navíc si to Potterovi slíbila."
"No, tak jo, no… překecalas mě."
Claire popadla svoje koště a s Lily za zády se pomalým krokem vydala na hřiště.

"Už sem se bál, že nepřijdeš. Zatím sou tady samý kopyta, podívej se na to. A polovina z nich se ani neuměla zvednout do vzduchu," skučel James. "Hned poleťte dolů! Na to se nedá dívat! Claire, připoj se k tam těm. Takže vy," ukázal James na skupinu, kde byla i Claire. "Viděli ste, co vás čeká, takže šup na košťata a třikrát obleťte hřiště. Nejrychlejších pět postupuje." James počkal, až se všichni ve vzduchu srovnají a připraví a pískl do píšťalky.
Claire vyrazila hned, jak uslyšela hvizd píšťalky. Milovala ten pocit, kdy mohla jen tak lítat s větrem o závod, když jí vítr cuchal její neposedné vlasy, které měla nyní svázané v culíku. Hned se chopila vedení a za minutku přistávala u Jamese, který se tvářil nadmíru spokojeně.
"Super, vás prvních prvních pět, takže Claire, Brian, Angela, Tedd a Thomas, máte za úkol nastřílet co nejvíc branek z deseti. Je to jasný? Claire, di na to. Držím ti palce," popřál jí Dvanácterák a ona se rozletěla s Camrálem v ruce proti brankáři. I tak výjimečně nadaný brankář, jako byl Lucas, neměl proti jejím střelám šanci. Chytl jen jednu jedinou.
"Super, skvělý!" radoval se James. "Pochybuju, že někdo nastřílí víc branek jak ty. Troufám si tvrdit, že to máš v kapse." A radostně Claire objal.
"No ták, neraduj se předčasně. Tedd je taky dost dobrej, dívej."
"Jo, ale devět branek určitě nedá. Vím to, protože se o místo do družstva pere každý rok," vysvětloval Jimmy , ale pravdu tentokrát neměl. Tedd dal stejně branek jako Claire.
"Takže, protože ste oba vstřelili stejný počet branek, přejdeme na náhlou smrt. Kdo první nedá, prohrál."
Tedd a Claire se postupně střídali, zatím oba trefili branku pětapadesátkrát. Calire se rozletěla a dala i padesátou šestou. Teddovi ale Camrál nešťastně vyklouzl a tím pádem se konečně rozhodlo.
"Takže, všem vám děkuju za účast a tobě, Claire gratuluju." James zářil jak žárovička, že se mu povedlo sehnat tak skvělou střelkyni a i odrážeči nebyli nejhorší. Letošní pohár mají v kapse.
"Skvělý, Claire, něco takovýho sem ještě neviděl, seš fakt dobrá," Sirius ji kamarádsky obejmul. "Myslím, že nám to spolu půjde skvěle."(ehm... :D) Sirius totiž hrál, stejně jako teď Claire a John, na postu střelce.

"Super, já věděla, že to zvládneš a ty si mi nechtěla věřit. Dokonce si sem nechtěla ani jít. Doufám, že toho ani trochu nelituješ!" Lily se přiřítila z tribuny a vrhla se kamarádce kolem krku.
"Cože? Waltersová co to slyším? Ty si sem nechtěla přijít?" vyvalil na Claire oči James, ale ona na něj jenom vyplázla jazyk.
"Ehm.. ne, ale Lily… nemůžu.. nemůžu dýchat!"
"Ou, sorry. Tak poď, ty střelkyně," Lily se šťastně usmívala a rozdávala úsměvy na všechny strany. Moc to kamarádce přála.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 CajushHP CajushHP | Web | 27. července 2009 v 12:22 | Reagovat

Ech..takze....Asi by som mala zacat od zaciatku..CLaire a Sirius kamarati???Hheheh....a ja ze mu uz daa pusu na usta,a ona len na nos..No,ale nos je blizko ustam,takze kazdu chvilu budem cakat usta..
No a Claire je fakt dobra strelknňina,tesim sa,ako bude hrat metlobal.
A tesim,ako sa da so Siriusom dokopy,ked su teraz kamarati :-D
a ludia,piste komenty,lebo chcem co najskor dalsiu kapcu

2 Mary - Alice Mary - Alice | Web | 27. července 2009 v 13:01 | Reagovat

jj souhlasím s CajushHP rychle pište komentíky!!! Sem fakt zvědavá na Siriuse a Claire!!!  ;-)  :-)  :-D

3 Jaune Jaune | Web | 27. července 2009 v 17:55 | Reagovat

tak plním limit... ale sama na to nemám :D:D:D jo, jinak pěkná kapitolka ;-)

4 Aňulka Aňulka | Web | 27. července 2009 v 19:34 | Reagovat

Nádhera!Bylo to skvělé, moc se mi ten námět líbí a Lily s tou hláškou ("A co bych z toho jako měla?") mě dostala do kolen, vážně paráda!Jen tak dál!

5 Peťa- Sb :) Peťa- Sb :) | Web | 27. července 2009 v 20:21 | Reagovat

Jeej úžasná kapča..ja proste túto poviedku milujem!  :-) Dúfam,že sa Claire bude v družstve dariť :)

6 SiRaEl SiRaEl | 27. července 2009 v 20:27 | Reagovat

Supr, moc pěkná kapča!  :-)

7 MarkétKa MarkétKa | 27. července 2009 v 21:13 | Reagovat

Jupí! Prej "Hej, počkej! Na tykání se dává pusa, to nevíš?" To si vymyslel,ne? :D :D
De ti to skvěle, jen tak dál :) ;-)

8 MarkétKa MarkétKa | 27. července 2009 v 21:14 | Reagovat

Jo...do clair bych to neřekla, že hraje famfrpál,...ale tím líp. :) Nebelvír musí vyhrát! jeah! :-D těším se na další kapitolku! :)

9 Illandris Illandris | Web | 27. července 2009 v 21:28 | Reagovat

Skvělý a to jak Lily Claire napráskala, že hraje famfrpál, se mi moc líbilo :-)

10 tonks tonks | Web | 27. července 2009 v 21:28 | Reagovat

keď som videla hore tú hranicu, už som si chcela povedať, že kašlem na komentár - neznášam hranice, ale čo už... :-?
myslím, že sirius a claire išli na to nejako rýchlo, ale no veď uvidíme...  

11 MarkétKa MarkétKa | 28. července 2009 v 11:12 | Reagovat

Jsme v polovině limitu... :-D to určitě dáme... :)  :-)

12 MarkétKa MarkétKa | 28. července 2009 v 13:58 | Reagovat

:D Chodím sem každou hodinu a hlídám, kolik je tu komentářů,... jsem fakt blázen :D  :-D

13 Eva Eva | 28. července 2009 v 18:40 | Reagovat

Supr, už se těším na pokráčko!!!

14 CajushHP CajushHP | Web | 28. července 2009 v 21:38 | Reagovat

Ale jasne že dáme tych 20 komentárov..Teda,dúfam ze dáme:D

15 CajushHP CajushHP | Web | 28. července 2009 v 21:38 | Reagovat

Tak,s tymto komentom je ich 15,tak uz len 5..To určite bude už do zajtra....:D

16 LoVe LoVe | 29. července 2009 v 12:31 | Reagovat

Nádhera, fakt pěkná povídka!!!

17 Rose Rose | 29. července 2009 v 12:32 | Reagovat

Bezva jen tak dál!!!!  :-D

18 Massie Massie | 30. července 2009 v 11:03 | Reagovat

No tak lidi už zbývá jen pár komentů!!!
PS: Supr kapča!!!  :-)

19 Bella-lla Bella-lla | 30. července 2009 v 14:45 | Reagovat

Ještě jeden!!!!Dělejte lidi!!!!
Už se vážně těším na další kapitolu, thle povídku mám vážně ráda! ;-)

20 Sunny Sunny | 30. července 2009 v 15:44 | Reagovat

Ha, 20 koment!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tak šup šup rychle přidej kapitolku!!!!!

21 Lucy-y Lucy-y | Web | 31. července 2009 v 22:58 | Reagovat

tohle bylo dokonalý  :-)

22 Lily Lily | Web | 13. března 2010 v 20:31 | Reagovat

:-D

23 miselka miselka | Web | 29. srpna 2010 v 13:33 | Reagovat

super kapitola aj keď mi je toho Toda trochu ľúto :-)  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama