V. kapitola

13. srpna 2009 v 15:04 | wisty |  S láskou se nežertuje
Tak, máte tady 5. kapču. Sem zvědavá, co si o ní myslíte. Přesně vím, co bude v dalších kapitolách, ale musím to ještě nějak přijatelně sesmolit.
A ještě něco. už mám vymyšlenej a skoro napsanej konec, takže ještě tak 5-6 kapitol (možná víc, možná míň) a bude konec.
Děkuju moc zakomentáře k minulé kapitole.
jo, a ještě něco... CajushHP se mě v komentáři ptala, jestli se zápas odložil, tak ano. Bude se hrát znovu. a jestli Sirius Claire miluje opravdu, to se možná dozvíte v téhle kapitole...
wisty

P.S. s komentama k LN ste nás fakt moc nepotěšili, tak to zkuste napravit


V. kapitola

"Lily, co kupuješ klukům? Mě vůbec nic nenapadá," skučela Claire. Zrovna před chvílí se od kluků odpojily, aby jim mohly koupit dárky.
"No tak u Rema a Petra je to jasný, ne? Removi knížku a Péťovi nějaký bonbony. Ale Jimmymu a Siriovi? To opravdu nevím." Pokrčila rameny Lily.
"Hm.. tak to sme na tom stejně, akorát já dávám Removi místo knížky papuče." (njn, originalita nadevše…*sama nad sebou obracím oči a přemýšlím, proč cpu ty papuče všude…*)

"A co jim vůbec kupujete, kluci?" ptal se James ve stejnou chvíli na jiném místě Siria a Rema. Petr holkám koupil několik čokolád v Medovém ráji.
"No tak Lily koupím knížku, to je jasný, ale Claire? Asi tady ty papuče. Vypadají fakt roztomile," uvažoval Remus.
"Jo, Evansový dám taky knížku. A Claire? To fakt netuším," souhlasil s Remem Sirius. Nakonec jí vybral jednu moc hezkou čelenku.
"Hele,a co kdybych koupil Lily nějaký vyzývavý spodní prádýlko, myslíte, že by to nosila?" ptal se nadšeně James. Pro Claire měl knížku o famfrpálu.
"Spíš by tě s tím přetáhla po hlavě, kámo," chechtal se Sirius při představě rudé Evansové, jak nahání Dvanácteráka se spodním prádlem v ruce.

O půl čtvrté se všichni, už s dárkama, sešli u Tří košťat. Lily si, jako vzorná studentka a primuska dala s Náměsíčníkem a Červíčkem jenom Máslový ležák, ale Calire, James a Sirius sáhli po Ohnivé whisky. Teda Potter a Claire si dali jenom skleničku, protože potom jim to Evansová zakázala.
Když se o několik málo hodin později zvedli a vydali se k hradu (James měl oči jenom pro Lily a Lily pro něho, Remus se bál aby nepřišli pozdě a Petr lízal lízátko), nevšimli si, že Sirius s Claire za nimi poněkud zaostali. Sirius byl totiž v dost podnapilým stavu, takže se pověsil na Claire, ze které si udělal dnešního osobního nosiče a ta pod jeho váhou dost kolísala.
"Ty, škyt, Claire, škyt," začal Sirius.
"Co je, Blacku?" zafuněla naštvaně Waltersová. Že by byl Sirius zrovna pírko, to se fakt říct nedá.
"Siriusku, zapomněla?"
"Dobře, co je, Siri?"
"Já.. škyt, víš, tohle sem chtěl udělat už na ošetřovně, škyt."
"Co to plácáš?"
Claire na něho vytřeštila oči a sledovala, jak se jeho hlava pomalu přibližuje k té její, jak Sirius překonává tu několikacentimetrovou mezeru mezi jejich rty a spojuje je v polibku. Ze začátku stála jako opařená, ale potom omotala ruce kolem Siriova krku a polibek začala opětovat.
Připadalo mu, jako by tam stáli hodiny. Pomalu se od ní odtáhl. To, co přišlo, však určitě nečekal. Claire mu vrazila facku, propálila ho pohledem a rozeběhla se k hradu. Sirius se dostavil do společenské místnosti asi o hodinu později.

***

Claire proběhla společenskou místností a práskla sebou na postel. Aniž by si to uvědomovala, z očí jí tekly slzy a promáčely polštář. Za chvíli uslyšela vrznutí dveří a netrvalo dlouho a postel se prohla pod váhou osoby, která si k ní sedla a objala ji.
"Claire, neplakej, ať se stalo cokoliv, určitě se to dá vyřešit," snažila se ji Lily bezúspěšně utěšit. "A co se vlastně stalo?" zeptala se znovu, protože odpovědí jí byly další a další kamarádčiny vzlyky.
"Sirius…" na víc se nezmohla.
Lily hned začala vyzvídat, ale Claire jí odmítla cokoliv říct.
"Dobře, řekneš mi to, až budeš chtít," vzdechla Evansová, ale dál svou kamarádku objímala, dokud neusnula.

Lily to připadalo jako věčnost, než Claire konečně usnula. Hned se vydala do společensky, kde našla toho, koho hledala. Sirius seděl v křesle u krbu spolu s Remusem a Jamesem a vypadalo to, aspoň podle toho jak se Black tvářil, na výslech, kterej mu nebyl vůbec příjemnej.
Evansová, jakožto primuska a holka činu, přistoupila rychlým krokem k Blackovi a vší silou mu vrazila facku (chudák, furt ho někdo mlátí…).
"Za co?" vysoukal ze sebe překvapený Sirius a ublíženě se na Lily podíval. Rudý otisk její ruky se mu vyjímal na tváři.
"Za co? Ty se ještě ptáš?" soptila Lily, v obličeji rudá jak rajče. "Za Claire, ty idiote!" vřískala. "Sice mi neřekla, cos jí udělal, ale brečela. Kvůli tobě!"
"Cože? Claire že brečela?" podivil se James.
"Tak, Tichošlápku, řekneš nám už konečně, co se stalo?" podíval se na něho přísným pohledem Remus. Lily netrpělivě podupávala nohou.
"Já.. byl sem opilej a-"
"To tě neomlouvá, k věci!" prskala Lily.
"Tak jo, já.. políbil sem ji. Ale já si s ní nechci hrát, jak se všema ostatníma, já ji fakt miluju," obhajoval se Sirius, kterého propalovaly tři páry očí.
"No to si z nás děláš prdel, ne?" vydechl James. Nahlas řekl to, co si mysleli i Remus a Lily.
"Ty, Bradavickej kasanova?" prostě tomu nemohli uvěřit.
"Ne, nedělám! Vážně! Já ji fakt miluju a su ochotnej jí to jakkoliv dokázat. Jenom mě poraďte, jak," schoval hlavu do dlaní.
Kluci s Lily začali přemýšlet, ale nic je nenapadalo. Lily tedy aspoň slíbila, že si s Claire promluví a potom bude kluky informovat a vydala se zpátky do ložnice. Nikdy by to nepřiznala, ale lákala ji představa dát ty dva dohromady. (jo, konečně někdo rozumnej J, i když to bych měla byt asi já, když tohle píšu, že?)

***

Když se Claire ráno vzbudila, nebyla kromě Lily v ložnici ani noha. Ta, když si všimla, že se kamarádka probudila, odložila knížku a nenásilným přesvědčováním ji donutila, aby jí řekla všechno, co se stalo včera v Prasinkách.
Waltersová po krátkém uvažování uznala, že by se to Lily nejspíš dozvěděla od Dvanácteráka, který by to na její popud vytáhl z Tichošlápka a proto jí vyklopila úplně všechno.
"…a pak mě políbil a já, kráva blbá, sem mu ten polibek opětovala, ale pak sem mu vrazila facku a utekla."

"A tobě se ten polibek líbil, že?" Nebyla to ani tak otázka, spíš konstatování.
"Ne, totiž jo, já… Jo, líbilo se mi to a moc. Ale víš, co je nejhorší? Že ho miluju! Jo, přiznávám, miluju ho. Ale bojím se, že by mě jenom využil a potom odkopl, jako všechny ostatní."
Lily měla potřebu začít Siria obhajovat, ale tím by na sebe upoutala zbytečnou pozornost a tak radši navrhla, aby šly na snídani.

Jakmile Claire ve Velké síni uviděla Poberty, kteří na ně s úsměvem mávali, měla chuť se vypařit. Jenže Lily, jako by přesně tuhle reakci očekávala, ji pevně chytla za ruku a táhla přímo k Pobertům, na které se šťastně culila a nenápadně jim naznačovala, že už něco zjistila.
Claire si teda dřepla na lavici, sebrala první, co jí přišlo pod ruku a začala jíst. Ládovala se asi třetí miskou nějaké hnusné kaše, když zachytila Blackův pohled.
"Nečum na mě!" křikla potichu.
"A nesmím snad?"
"Ne!"
"Seš naštvaná?"Sirius.
"Jo!" Claire
"Na mě?"
"Jo!"
"A můžu vědět proč?"
"Ty to snad nevíš?" přetekly jí nervy a nebrala ohled na plnou Velkou síň ani přítomnost profesorů. "Nedělej ze sebe debila, Blacku! I když to ty vlastně nemusíš, že?!"
"Claire, nech toho! Všichni se na vás dívají!" okřikli ji Remus s Jamesem.
"Vy se do toho nepleťte! Lily, ty si tady s těmi… individui (šrotujou mě mozkový závity a přemejšlím, jak se to skloňuje…) dělej co chceš, ale já jdu. Kdyby něco, víš, kde mě najdeš."

***

Seděla v astronomické věži a pozorovala hvězdy. I přes to, že byla zima, od snídaně se odsud nehnula. Bylo jí tady dobře a pohled na noční oblohu ji dokázal opět uklidnit. Foukal jemný větřík, ale i přes šustění listů zaslechla, jak vrzly dveře. Myslela si, že za ní přišla Lily a tak dál pozorovala hvězdy.
"Sou krásný, že?" ozvalo se jí potichu u ucha. Claire sebou trhla. Ten hlas Lily určitě nepatřil.
"Co chceš?" utrhla se na něho.
"Chtěl bych se omlu-"
"Už zase? Co si o sobě proboha myslíš, Blacku? Že si jenom tak vezmeš co chceš i když se to druhýmu nelíbí a pak si jen tak přídeš a omluvíš se a všechno zase bude dobrý? Já nejsem jako ty slepice, co ti padaj k nohám! Myslela sem, že sme kamarádi, ale asi ne. Kamarádi na sebe totiž berou ohledy, víš?!"
"Claire, já nedokážu být jenom kamarád. Ne s holkou, kterou miluju Ne s tebou."
Claire se vedraly slzy do očí. Tohle opravdu nečekala. Ne od Siria Blacka. Vyznání lásky. Co by za to jeho fanynky daly. Teď to pro ni bylo ještě těžší. Chtěla to jednou pro vždy ukončit, chtěla, aby bylo všechno jako dřív. Jako před tím, než se z nich stali "kamarádi". Chtěla Blacka zase nenávidět, ale nemohla. Ne po tom, co jí teď řekl. S očima plnýma slz se mu naposledy podívala do očí, zakroutila hlavou a vydala se pryč. Nepokoušel se ji zastavit.
Celou cestu si nadávala za to, jak se k němu chovala. Nechápala samu sebe. Proč mu nedokáže věřit? Co by se stalo, kdyby to s ním zkusila? Změnila by ho, nebo by ji po nějaké době odkopl jako všechny ostatní, jako kus hadru?
Právě toho se nejvíc bála. Toho, že by byla další na seznamu. Další trofej. Proto nemohla dopustit, aby si byl jejích citů vědom. Nemohla.

Sirius zůstal zaraženě koukat na dveře, kterými před chvílí Claire zmizela. Opět ho překvapila. Každá jiná by za vyznání lásky dala cokoliv na světě, jenom Waltersová se musí otočit a zdrhnout. Samozřejmě, že věděl, že mu neskočí okolo krku. Věděl to, protože ona byla jiná. Přesto nechápal slzy v jejích očích, když odcházela. Proč brečela? Rozbrečel ji snad on? To nechtěl. Bála se snad toho, co k němu cítí? Nevěděl, nikdy mu o svých citech k němu neřekla ani slovo. Ale když si vzpomněl na polibek, který jí dal včera, při cestě z Prsinek a na to, jak se při něm chvěla, došel k názoru, že k němu musí něco cítit. Jinak by se od něho přece hned odtrhla, nebo by se aspoň bránila. Bude si muset promluvit s Lily. Přece jim naznačila, že se něco dozvěděla, ale od snídaně s nimi nemluvila…
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 CajushHP CajushHP | Web | 13. srpna 2009 v 16:07 | Reagovat

Aaaa..Takže Siriusko ju miluje..Ech,teda,ak mám povedať pravdu,pobozkala ho a bol ožratý??Ona necítila,jak mu páchne uúst??teda,podla mnavsetkym,ktorsy su opyty pachne z ust (nepomoze ani zuvacka...Kamarat na rozluckovej,mame odskusane)..aleaj takj toi bolo super,nemalamu vlepit facku,chudak sirius...

2 stroopy stroopy | Web | 13. srpna 2009 v 17:14 | Reagovat

Tééda, ses nám nějak rozepsala  :-D to je samozřejmě dobře   ;-)
ale mlátit mi Siriuse... dvakrát... chudáček malinkej  :-D

3 Peťa- Sb :) Peťa- Sb :) | Web | 13. srpna 2009 v 17:28 | Reagovat

Super  :-)

4 MarkétKa MarkétKa | 13. srpna 2009 v 18:21 | Reagovat

Souhlasím s CajushHP :D s tou větou: "Ona necítila,jak mu páchne uúst??teda,podla mnavsetkym,ktorsy su opyty pachne z ust" :D To se povedlo.

Jinak - co dodat? Samozřejmě povedená kapitola. Tahle povídka se mi líbí.
Už teď se těším na konec. Ne, že bych chtěla, aby to rychle skončilo, ale jsem zvědavá, jak to dopadne.

Docela Claire chápu,... ale chudák Sirius. Nejhezčí je poslední odstavec. Nevím, proč se mi líbí, ale vždycky ta otázka a pak věta... je to takvý zajímavý.

Ajéé, já sem se zase rozepsala... no nic... těším se na další, ať je prosím co nejdřív! :)  :-D  :-D  :-(

5 Illandris Illandris | Web | 13. srpna 2009 v 18:25 | Reagovat

Páni, moc se mi líbilo, jak Siriusovi na konci Claire zdrhla. Jen ať to nemá tak lehký :-D

6 kikush kikush | Web | 13. srpna 2009 v 19:32 | Reagovat

teeeeeeeda no bude to este zaujimave nie?

7 Mary - Alice Mary - Alice | Web | 13. srpna 2009 v 20:28 | Reagovat

Nádhera!!!  :-)

8 Aňulka Aňulka | Web | 14. srpna 2009 v 7:41 | Reagovat

Wow Wisty!!!!To byla nádhera!!!Dokonalé!
Lily s tím prádlem a pak ty facky(doufám, že alespoň každá z jiné strany:-D). to bylo dost luxusní:-D
Chudák Sirius, myslím, že ten jich stačil schytat za svou existenci hodně:-D
Prostě úžasná, perfektní kapitolka, moc se těším na další...je to nádhera!

9 Jaune Jaune | Web | 14. srpna 2009 v 12:24 | Reagovat

možná těch facek měl siri dostat ještě víc... však víte, prevence... :-D
jinak, pěkná kapitola ;-)

10 Lucy-y Lucy-y | Web | 15. srpna 2009 v 12:58 | Reagovat

úžasná kapitola  :-) chudáka Siria takhle fackovat,ale jemu to neuškodí  ;-) a jsem ráda,že se do  Claire zamiloval,jsem zvědavá na pokračování  :-)

11 nat nat | Web | 16. srpna 2009 v 21:24 | Reagovat

souhlasim s lucy-y uzasna kapitolka chudacek sirius ale na druhou stranu konecne mu nekdo ukazal smradovy jednomu suknickarskemu :-) ,chudak clair... rychle dalsi kapcu! :-D  :-D  :-D

12 Sawarin Sawarin | Web | 17. srpna 2009 v 15:35 | Reagovat

Skvělá kapitola.. Ale je mi teda líto Sirius.. On ji má fakt rád.. Doufám, že se daj brzo dohormady.. Těším se na pokračování..:)

13 tonks tonks | Web | 18. srpna 2009 v 19:25 | Reagovat

a že moja hlavná postava stále uteká a aha! claire v jedenj kapitole ušla až 3-krát :D
začiatok bol úžasný - papuče pre remusa, papuče pre claire :-D a keď som si predstavila lily s nejakým odvážnym spodným prádlom, ktoré dostala od jamesa, ako ho tým mláti po hlave, zmrzlina skončila na stoličke... :D a taká bola dobrá  :-(
tiež súhlasm s babami, keď je niekto opitý, dosť mu smrd z úst, ale ak si claire dala tiež, je celkom možné, že  bola trochu mimo tiež a tým pádom jej smrdelo z úst skoro rovnako :-P
pekná kapitola, len si kladiem otázku, ako claire mohla vydržať od raňajok v astronomickej veži a ako je možné, že ju tam našiel sirius až večer... :-? :D

14 Beltrix Beltrix | Web | 1. listopadu 2009 v 11:29 | Reagovat

Tahle povídka se mi líbí, ale myslím si, že už je tohle téma krapet ohrané. Chtělo by to nějaký nový originální nápad.

15 Karol Karol | Web | 2. ledna 2010 v 13:32 | Reagovat

pěkná kapitola... chudák sirius.. Au... dvakrát facka:D... No doufám, že brzo přibude další:-)

16 miselka miselka | Web | 29. srpna 2010 v 14:38 | Reagovat

dobré lutovala by som Siriusa ale čítala som začiatok :) super kapitola ešte ma čaká posledná tak som zvedavá čo v nej je :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama